Alban Skenderaj - Jolie

Διασκέδαση

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Σχόλια

 • Lika Hakani Hakani
  Lika Hakani HakaniΠριν 7 ώρες

  Oh sa e bukur kjo kenge e Albanit ,ze I bukur ,bravo .

 • PIXEL Production
  PIXEL ProductionΠριν 10 ώρες

  Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

 • Fabjo Dema
  Fabjo DemaΠριν 20 ώρες

  Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

 • Florian Gjoka
  Florian GjokaΠριν 21 ώρα

  Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  Live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • sokin jon
  sokin jonΠριν ημέρα

  me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

 • Tironcja
  TironcjaΠριν ημέρα

  Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  Live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • Rossella Hoxha
  Rossella HoxhaΠριν ημέρα

  Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

 • sokin jon

  sokin jon

  Πριν ημέρα

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • ermira bytyqi
  ermira bytyqiΠριν ημέρα

  Replay non stop

 • aola wili
  aola wiliΠριν 2 ημέρες

  You are the best

 • Xhemi Spaho
  Xhemi SpahoΠριν 2 ημέρες

  Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

 • 자연의 소리
  자연의 소리Πριν 2 ημέρες

  😊

 • Bashkim Kadishani
  Bashkim KadishaniΠριν 2 ημέρες

  👍

 • TrimoO'
  TrimoO'Πριν 2 ημέρες

  perfect song bana 👌

 • aola wili

  aola wili

  Πριν 2 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • Shauka Hodan
  Shauka HodanΠριν 3 ημέρες

  Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

 • H Tahiraj
  H TahirajΠριν 3 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 • Elusive Eagle
  Elusive EagleΠριν 3 ημέρες

  Bukur !!!

 • alessia denaro
  alessia denaroΠριν 3 ημέρες

  Omg kjo eshte mrekulli

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  Live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • Rebecca Adelina
  Rebecca AdelinaΠριν 3 ημέρες

  Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

 • Shauka Hodan

  Shauka Hodan

  Πριν 3 ημέρες

  nice share

 • Elona Hoxhaj
  Elona HoxhajΠριν 3 ημέρες

  Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

 • MERLINO
  MERLINOΠριν 3 ημέρες

  Not good

 • Super Kevin
  Super KevinΠριν 4 ημέρες

  Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

 • Linda Vlore
  Linda VloreΠριν 4 ημέρες

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 • Lizi105
  Lizi105Πριν 4 ημέρες

  Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

 • Shpresa Baci
  Shpresa BaciΠριν 4 ημέρες

  Bravo🙌🙌

 • art scorpione
  art scorpioneΠριν 4 ημέρες

  Artist i vertet

 • Vasilika Prifti
  Vasilika PriftiΠριν 4 ημέρες

  Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

 • Soni Plasari
  Soni PlasariΠριν 4 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 • hoiy vinosa
  hoiy vinosaΠριν 4 ημέρες

  My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

 • Dile Dile
  Dile DileΠριν 4 ημέρες

  Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

 • Leonard Kollcaku
  Leonard KollcakuΠριν 4 ημέρες

  4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

 • Danjela Bushgjokaj
  Danjela BushgjokajΠριν 4 ημέρες

  ❤🤗

 • KARDELEN KARDELEN
  KARDELEN KARDELENΠριν 5 ημέρες

  nice share

 • hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  Πριν 4 ημέρες

  King Alban 😀

 • Florika Vrushi
  Florika VrushiΠριν 5 ημέρες

  Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

 • Shana Sina
  Shana SinaΠριν 5 ημέρες

  Mbreti i muzikës ❤️

 • abbsnn cose
  abbsnn coseΠριν 5 ημέρες

  Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

 • vana tsami
  vana tsamiΠριν 5 ημέρες

  Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

 • Nevila Lame
  Nevila LameΠριν 5 ημέρες

  Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

 • Mariglen Xhaxhka
  Mariglen XhaxhkaΠριν 5 ημέρες

  Q

 • andreea rades
  andreea radesΠριν 5 ημέρες

  ❤️

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  Πριν 5 ημέρες

  Ssdfffc fx

 • Vlora LONDON
  Vlora LONDONΠριν 6 ημέρες

  Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

 • Albana Hallulli
  Albana HallulliΠριν 6 ημέρες

  Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 9 ώρες

  like per kover ne faqen time

 • Muharrem Maloku
  Muharrem MalokuΠριν 6 ημέρες

  Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν ημέρα

  faleminderit..gjithashtu

 • Marinela kumria
  Marinela kumriaΠριν 6 ημέρες

  I love this 💋❣

 • Blooming Bubble
  Blooming BubbleΠριν 6 ημέρες

  Wow

 • Jolie Gergen
  Jolie GergenΠριν 6 ημέρες

  My Name is Jolie 🥰

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  Live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • kastriot pisha
  kastriot pishaΠριν 6 ημέρες

  King Alban 😀

 • bilishu aliss
  bilishu alissΠριν 6 ημέρες

  nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

 • Matius Vlore
  Matius VloreΠριν 6 ημέρες

  Eshte gjigandi muzikes shqiptare

 • Gledja Papa
  Gledja PapaΠριν 6 ημέρες

  ✨👏✨

 • enkela shaba
  enkela shabaΠριν 6 ημέρες

  ❤️

 • Lindi Johnny
  Lindi JohnnyΠριν 6 ημέρες

  Nice ,I like it a lot 👌

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  Πριν 6 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Ela Celiku
  Ela CelikuΠριν 6 ημέρες

  🌺

 • Reina Rexhepi
  Reina RexhepiΠριν 6 ημέρες

  Ssdfffc fx

 • New music
  New musicΠριν 6 ημέρες

  Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

 • Rama Bajram
  Rama BajramΠριν 6 ημέρες

  O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

 • Rama Bajram
  Rama BajramΠριν 6 ημέρες

  Albaniens

 • Zana Shaptej
  Zana ShaptejΠριν 6 ημέρες

  O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

 • Eiverto Tici
  Eiverto TiciΠριν 6 ημέρες

  @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

 • Elisa Haskaj
  Elisa HaskajΠριν 6 ημέρες

  Kur je artist produkton mrekullira ✨

 • Brunilda Mehmeti
  Brunilda MehmetiΠριν 6 ημέρες

  Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

 • adil shata
  adil shataΠριν 6 ημέρες

  grblock.info/for/b-nteo/rK-zXdeTjIxiho-o.htmlhifni keto video boni laik

 • LUTA luta
  LUTA lutaΠριν 6 ημέρες

  A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

 • Miranda Elezi
  Miranda EleziΠριν 6 ημέρες

  Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

 • Bardha Bardha
  Bardha BardhaΠριν 7 ημέρες

  Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

 • Mario's blackman
  Mario's blackmanΠριν 7 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 • Klauda Harizi
  Klauda HariziΠριν 7 ημέρες

  🎶🎶💜

 • Maelia Levry
  Maelia LevryΠριν 7 ημέρες

  My Jolin ❤️🌸

 • miko foin
  miko foinΠριν 7 ημέρες

  Good job 👌👍

 • Entela Mustafaraj
  Entela MustafarajΠριν 7 ημέρες

  🥀

 • Valentina Gjoklekaj
  Valentina GjoklekajΠριν 7 ημέρες

  Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

 • AkunaMatata47
  AkunaMatata47Πριν 7 ημέρες

  p

 • ela gashi
  ela gashiΠριν 7 ημέρες

  nuk zhgenjen asnje here 👍

 • miko foin

  miko foin

  Πριν 7 ημέρες

  Super keng Super artist

 • Toro Man
  Toro ManΠριν 7 ημέρες

  Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️

 • Alda elmas
  Alda elmasΠριν 7 ημέρες

  Albani thjesht unik

 • Tina Dema
  Tina DemaΠριν 7 ημέρες

  Love it

 • Drini Dema
  Drini DemaΠριν 7 ημέρες

  Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh

 • Leta Marjeta
  Leta MarjetaΠριν 7 ημέρες

  Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.

 • eneo vlore
  eneo vloreΠριν 7 ημέρες

  E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉

 • laura_official _
  laura_official _Πριν 7 ημέρες

  Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x

 • Brunela Nushaj
  Brunela NushajΠριν 7 ημέρες

  ❤️❤️🥰🥰

 • Licorne Des Bois
  Licorne Des BoisΠριν 7 ημέρες

  puthje nga Franca 😘😘😘

 • Armando Agalliu
  Armando AgalliuΠριν 7 ημέρες

  Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!

 • Aishe Baci
  Aishe BaciΠριν 7 ημέρες

  🤗🤗🎆🎆

 • Klaivert Bego
  Klaivert BegoΠριν 7 ημέρες

  Is the best singer in Albania

 • Algers Tafaj
  Algers TafajΠριν 7 ημέρες

  Super keng Super artist

 • Megi Bardha
  Megi BardhaΠριν 7 ημέρες

  Kot

 • Ama M.
  Ama M.Πριν 7 ημέρες

  Videoclipin kur do ta shohim ?

 • kalia komanaku
  kalia komanakuΠριν 7 ημέρες

  This SONG ALBAN, INCREDIBLE WOW. You touch very DEEPLY my HEART 😥😥😥😥 .I PRAY for the person who dislike THIS POWERFUL SONG, HALLELUJAAAAAH 👑👑👑👑👑👑👑👑♥️🌠

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • kalia komanaku
  kalia komanakuΠριν 7 ημέρες

  GOD KEEPS you BLESSED ALBAN. 👑♥️ BIG STAR OF ALBANIA 🌠🌠🌠🌠🌠🌠 LOTS OF LOVE, from LEICESTER ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 • LINDI Official
  LINDI OfficialΠριν 7 ημέρες

  Gashi - yesterday (Albanian version) But its nice and smooth though 👌

 • Abdualem osman
  Abdualem osmanΠριν 7 ημέρες

  ALBAN JE YLL 🇱🇾🇦🇱

 • Hana Elshani
  Hana ElshaniΠριν 7 ημέρες

  in love with thiss songgggg

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  Live grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • Greta Beqiri
  Greta BeqiriΠριν 7 ημέρες

  Kur Albani kopjon muzikën e këngës ‘Sugar’ të Zubi-t. 😕 Kur të mbaroi kreativiteti? 🤷🏽‍♀️

 • Eduart Lleshi
  Eduart LleshiΠριν 7 ημέρες

  Per kng dashurie ska asnje person qe ta kalon ne shqiperi. Je idealist si kengetari Ultimo ne Itali ❤ big love

 • Keni Klea
  Keni KleaΠριν 7 ημέρες

  Ska komente per ty o njeri je thjesht mrekulli qe te kemi ne jeten tone⭐

 • Piano Shqip

  Piano Shqip

  Πριν 4 ώρες

  grblock.info/for/b-nteo/oX2bfbrafZ6FfY8.html

 • Suzana Sanxhaku
  Suzana SanxhakuΠριν 7 ημέρες

  Bravo Alban.Sprisja më pak nga ty

 • Fatmire Shala
  Fatmire ShalaΠριν 7 ημέρες

  Kryevepra e radhes.....aq e ndjere sa te le No Comment.....BRAVOOOOOOO

 • Edi nuha
  Edi nuhaΠριν 7 ημέρες

  Jolie

 • GOna BeRi
  GOna BeRiΠριν 7 ημέρες

  😥😥😥😥😥😥KU JE BRE KUUUUUU JEEEEE😭😓😟😤😟😤😟😤

 • eluerta mehalla
  eluerta mehallaΠριν 7 ημέρες

  Chi mette like senza averlo sentito prima oltre me ? Tvb @AlbanSkenderajMusic 🥰😘😍🤩

Επόμενο